2018 Resmi Tatil Günleri

4
5700

Yeni yıl heyecanı yavaş yavaş etkisini yitirirken bu kez de tatil planları tüm heyecanı ile boy göstermeye başladı. Bir heyecanı geride bırakıp yeni bir heyecanın kapıları aralanırken takvimler masalardaki yerini aldı. Çalışanların dört gözle beklediği resmi tatillerin denk geldiği günlerden kaç gün tatil yapılacağına kadar yapılan hesaplarda yüzler gülmeye başlıyor. Bu yıl resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenmek ve planlarınızı ona göre yapmak için küçük küçük notlarınızı almaya başlamanızda fayda var.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hangi Gün? (23 Nisan)

Bu yıl küçük kaçamaklar yapma niyetiniz varsa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sizin için mükemmel bir fırsat. Pazartesiye denk gelen 23 Nisan’ı cuma gecesinden çıkacağınız bir tatil ile değerlendirebilirsiniz. Bu üç günü keyifli ve dinlenme için kullanmak isterseniz uzun yollardan kaçınmanız gerekiyor. Şehirden birkaç saatlik uzaklıkta huzur veren yerleri tercih edebilirsiniz. Örneğin İstanbul’da oturanlar cuma akşamı Ağva yollarına düşebilir, yakında huzuru yakalamanın keyfini sürebilir.

İşçi Bayramı Hangi Gün? (1 Mayıs)

İşçinin ve emekçinin günü olan 1 Mayıs bu yıl salı gününe denk geliyor. Salı gününe denk gelişi çalışanları biraz üzse de aslında burada durum tamamen sizin ikna yeteneğinize kalıyor. Yöneticiniz ya da patronunuzla yapacağınız etkili bir görüşmenin ardından 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı hafta sonu ile birleştirebilirsiniz. Bu sayede 4 günlük bir tatil sizleri bekliyor olacak.

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Hangi Gün?(19 Mayıs)

2018 yılında 19 Mayıs maalesef ki cumartesi gününe denk geliyor. Cumartesiye denk gelen resmi tatil her ne kadar üzücü olsa da bu 19 Mayıs’ta Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde ilk sırada yer alabilir, günün anlam ve önemini bir kez daha hissedebilirsiniz. Katılacağınız etkinliklerin ardından ise doğa yürüyüşleri yapabilir, sevdiklerinizde kahve kaçamaklarında buluşabilirsiniz.

2018 Ramazan Bayramı Hangi Gün?(15 – 17 Haziran)

15 Haziran Cuma günü başlayan Ramazan Bayramı 17 Haziran Pazar akşamı sona eriyor. (14 Haziran Perşembe Arife) Son iki günün hafta sonuna gelmesi beklentiyi karşılamasa da fazladan iki gün dinlenme hakkınız var. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için bu zamanlar birçok kişinin memlekete gidişi ile eşsiz bir fırsata dönüşüyor. İstanbul sokaklarının tamamen size kalmasının keyfini çıkarabilir, uzun zamandır gitmek istediğiniz ama trafik yüzünden cesaret edemediğiniz noktalara gidebilirsiniz. Eğer tatil planlarınızda aile ziyaretleriniz varsa bu ziyaretlerin ardından yakın bölgelerde mini bir yaz tatili yapabilirsiniz.

Demokrasi ve Özgürlük Günü Hangi Gün? (15 Temmuz)

Geçtiğimiz yıllarda resmi tatiller arasına eklenen Demokrasi ve Özgürlük Günü 2018 yılında pazar gününe denk geliyor. Tatilinizi uzatma fırsatınız olmayan bugünde normal pazar rutinlerinize devam edebilir ya da günü birlik kısa geziler yapabilirsiniz. Yaz aylarının sıcaklarından bunaldıysanız ailenizle birlikte bir aqua park turu bugün size iyi gelebilir.

2018 Kurban Bayramı Hangi Gün? (21 – 24 Ağustos)

obilet Desktop Banner21 Ağustos Salı günü başlayan Kurban Bayramı bir gün öncesinde yarım günlük bir arife tatili sunuyor. Bundan önceki hafta sonu ve gelecek hafta sonu tatiliniz ile birleştirebileceğiniz Kurban Bayramı oldukça uzun bir süreçle geliyor bu yıl. Uzak yerlere gitmek, hayal edilen planları gerçekleştirmek için en ideal zaman. 9 günlük bir tatil fırsatı olan Kurban Bayramı’nda planlarınızı istediğiniz kadar yayabilirsiniz. Yurt dışına çıkma planlarınız varsa şimdiden rezervasyonlarınızı yaptırmaya başlayabilirsiniz. Eğer imkanınız olur ve yıllık izninizden birkaç gün kullanma şansı yakalarsanız 30 Ağustos’a kadar tatilinizi uzatmanız mümkün. Kurban Bayramı’nda oldukça uzun yollar ve yeni yerler sizi bekliyor.

Zafer Bayramı Hangi Gün? (30 Ağustos)

Kurban Bayramı’ndan yıllık izinlerinizi kullanmayı tercih etmediyseniz 30 Ağustos’ta bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Perşembe gününe denk gelen 30 Ağustos’u cuma günüyle birlikte hafta sonuna bağlayıp 4 günlük dolu dolu bir tatil yapmanız mümkün. Son bahar yavaş yavaş kendini gösterirken yaz aylarının son günlerinin tadını çıkarmak için oldukça iyi bir fırsat.

Cumhuriyet Bayramı Ne Zaman? (29 Ekim)

Pazartesi gününe denk gelen 29 Ekim yılın son tatilini yapmanız için size 3 günlük bir fırsat sunuyor. Yılın kapanışını size yakın yerlerde keyifle değerlendirebilirsiniz. Hafta sonu ile bağlanan 29 Ekim tatili ile küçük ama etkili bir dinlenme imkanı bulacaksınız.

Blogger, içerik yazarı, editör, besteci, söz yazarı, gitarist, turizmci, seyahat tutkunu, müzik ve kedilere hasta☺️

4 YORUMLAR

    • Teşekkürler Sinan Bey, güzel yorumunuz için. Sağ taraftaki widget, özellikle yurt dışı rehberlerimizde insanların kıyas yapabilmesi için gerekli oluyor, ondan tutmak durumundayız. İyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here