SunExpress’ten İstanbul Uçuşlarını Durdurma Kararı

0
116
Sun Express

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Antalya Havalimanı arasında haftada 3 gün uçuş gerçekleştiren SunExpress Havayolları, 3 Mayıs 2019 tarihinden itibaren bu rotada düzenlenen tüm seferleri durdurma kararı aldı.

Son Sefer: 3 Mayıs 2019

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress, İstanbul-Antalya seferlerini durdurarak 3 Mayıs 2019’dan tarihinden itibaren İstanbul’dan tamamen çekilmiş olacak. Seferlerin iptal gerekçesi ya da tekrar ne zaman başlayacağı henüz açıklanmadı.

Antalya’dan Türkiye’nin diğer şehirlerine ve yurt dışındaki şehirlere seferlere devam edecek.

Yolcuların mağdur edilmemesi amacıyla bu tarihlerden sonrasındaki seferler için bilet alan yolculara para iadesi yapılacağı öğrenildi.

Sun Express’in Rekor Büyümesi Devam Ediyor

Bu sürpriz karar ile ilgili SunExpress henüz resmi bir açıklama yapmadı. SunExpress, 2018 yılında bir önceki yıla oranla %10 büyümüş, %84’lük doluluk oranıyla yaklaşık 10 milyon yolcu taşımıştı. 2019 yılında ise rekor bir kapasiteyle toplamda 6,6 milyon koltuk sunuyor; Türkiye’de 16 noktadan Avrupa’da 36 destinasyona tarifeli direkt seferler düzenliyor.

App_indir1

Türkiye ile Avrupa arasında hava köprüsü oluşturan SunExpress, 2019 yılında Orta Avrupa’dan Türkiye’ye rekor bir kapasite ile toplamda 6,6 milyon koltuk sunuyor.

SunExpress’in düzenlediği diğer seferlerle ilgili bilgi almak için tıklayınız.

ucakbileti_sorgula (1)

Kaynak: Airport Haber

Çocukluğundan beri atlas karıştıran ve en büyük hayallerinden biri bir gün Avustralya'ya da adım atmak olan bir gezgin adayı. Kültürel devr-i alem yapmak için Boğaziçi'nde Batı Dilleri ve Edebiyatları okudu. Şimdi de seyahatseverleri dünyaya bağlamak için çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here