Kategoriler Listeler

4 Mevsim Yaz Yaşayan Ülkeler

Havaların iyice soğumaya başladığı şu günlerde, sıcak bir yerde tatil fikri bile içimizi ısıtıyor. Peki 4 mevsim yazı yaşayan o şanslı insanlar hangi ülkelerde yaşıyor? Bir bilet kadar uzağımızda olan bu ülkelere birlikte bakalım.

Kışın Yaz Tatili Yapabileceğiniz Ülkeler yazımıza da göz atabilirsiniz.

4 Mevsim Yaz Yaşayan Ülkeler

1) Filipinler

Filipinler, en soğuk zamanlarını şubat ayında yaşıyor. Soğuk dediğimize bakmayın. En soğuk zamanda bile sıcaklık ortalama 25 derece. Bu yüzden istediğiniz ay gidebilir ve rahatça tatil yapabilirsiniz.

Sıcaklık ortalaması yüksek olmasına rağmen yağmurdan çok hoşlanmıyorsanız eylül ayını tercih etmemelisiniz.

2) Dominik Cumhuriyeti

Acun Ilıcalı sayesinde yakından tanıdığımız Dominik Cumhuriyeti, tropikal iklime sahip olduğu için sürekli yazı yaşayan ülkelerden biri.

Ada ülkesi olan Dominik Cumhuriyeti, Kristof Kolomb’un yeni dünyayı keşfe çıktığı zamanlarda, ayak bastığı ilk ada olma özelliğine de sahip.

Sıcak olmasına rağmen, ağustos ve eylül aylarında sert rüzgarlar estiğini belirtelim.

3) Kolombiya

Eğlenceye aşırı düşkün olan bu ülke, her mevsim sıcak ülkeler arasında yer alıyor.

Her an sokaklarda salsa yapan birilerini görebileceğiniz Kolombiya, elinize soğuk bir içecek alıp, sokaklarında 4 mevsim yürüyebileceğiniz bir yer.

Ekvator iklimini deneyimlemek isterseniz mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

4) Maldivler

Muhteşem otelleri ile göze çarpan Maldivler’in bu kadar meşhur olmasının en önemli sebeplerinden biri de şüphesiz 4 mevsim yazı yaşıyor olması.

Related Post

Son zamanlarda özellikle balayı için tercih edilen noktalardan biri olan Maldivler, 365 gün ziyaret edebileceğiniz bir ülke.

5) Tayland

Ocak ayında dahi ortalama 27 derece sıcaklığa sahip olan Tayland, son zamanlarda tercih edilen ülkelerden biri. Onu bu kadar popüler yapan özelliklerden biri de Tayland’a bağlı olan Phuket Adaları.

Türk vatandaşlarından 30 güne kadar vize istemeyen Tayland, 4 mevsim ziyaret edebileceğiniz ülkeler arasında yer alıyor. 

6) Katar

Sıcaklık ortalaması 36 derece olan Katar’da zaman zaman bu rakamlar 50 dereceyi buluyor. Bu yüzden, eğer sıcağı çok sevmiyorsanız, tatil için kış aylarını tercih edebilirsiniz.

Türk vatandaşlarının her 180 günde, 90 gün vizesiz girebildiği Katar, lüks alışveriş merkezleri ve gece hayatı ile göze çarpıyor.

7) Jamaika

Yaz tatilini yılın her mevsiminde yaşayabileceğiniz Jamaika, birbirinden eşsiz sahilleri ile dikkatleri çekiyor.

Tropik birçok meyveyi deneyimleyebileceğiniz Jamaika, Karayipler’in en büyük 3. ada ülkesi olarak biliniyor.

Bob Marley gibi birçok ünlü ismin burada doğmuş olması, bu ada ülkesinin ününü arttırmış durumda.

8) Küba

Her mevsim yaz tatili yapmak isteyip fakat en ekonomik olanını istiyorum derseniz, sizin için en iyi seçenek Küba.

Bol bol sokak şarkıcısı ile karşılaşabileceğiniz Küba’yı ziyaret etmek isterseniz uzun bir uçak yolculuğunu göze almanız gerekiyor.

Benim için sorun değil diyorsanız, lüks ya da klasik otellerde, ekonomik bir şekilde konaklayabilirsiniz. 

Paylaş
Aysel Sokur

Medipol Üniversitesi Radyoloji mezunu. Bir süre sağlıkçı olarak çalıştıktan sonra okuma, gezme ve yazma aşkının önüne geçemedi. Şimdi kendi yolunu çiziyor.