THY’nin Yeni Dreamliner Uçağı

0
1445

Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirilecek olan Türk Hava Yolları’nın en yeni uçağı Boeing 787-9 Dreamliner’ın fotoğrafları paylaşıldı.

THY, bu yıl 6 adet 787-9 Dreamliner alacak.”Rüya Uçak” olarak adlandırılan Dreamliner uçaklarının ilki, 25 Haziran Salı günü İstanbul’da olacak. 300 kişi kapasiteli uçak ilk ticari uçuşunu ise 8 Temmuz Pazartesi saat 08:35’de İstanbul’dan Antalya’ya yapacak.

Kalan uçuşların üçü Temmuz’da, ikisi Ağustos ayında yeni evine gelecek.

Business tipi koltuklara sahip uçak, uzun yolculuklar için ideal. Konforlu ve sessiz iç kabine sahip olan uçağın elektronik karartma özelliğine sahip pencereleri de bulunuyor.

Tüm yolculara koridora erişim imkanı sunan Dreamliner, yenilikçi ve teknolojik tasarımıyla dikkat çekiyor. Boeing 787’lerin aynı büyüklükte benzer uçaklardan yüzde 20 daha az  yakıt tükettiği, yüzde 20-45 arasında daha fazla kargo taşıyabildiği biliniyor.

THY’nin Boeing 787-9 tipi uçaklarının ilk dış hat uçuşları 17 Temmuz’da İstanbul’dan Denpasa’ya (Bali), 8 Ağustos’ta İstanbul’dan Washington’a, 10 Eylül’de İstanbul’dan Bogota-Panama City’ye ve 11 Eylül’de de İstanbul’dan Atlanta’ya gerçekleşecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Önceki İçerikTürkiye’nin En İyi 11 Kamp Alanı
Sonraki İçerikKadıköy’ün En Güzel Kafeleri ve Restoranları
Çocukluğundan beri atlas karıştıran ve en büyük hayallerinden biri bir gün Avustralya'ya da adım atmak olan bir gezgin adayı. Kültürel devr-i alem yapmak için Boğaziçi'nde Batı Dilleri ve Edebiyatları okudu. Şimdi de seyahatseverleri dünyaya bağlamak için çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi yazınız