İstanbul’daki En Eğlenceli 6 Aktivite Merkezi

0
114
Eyüp, İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi

İstanbul’da çocuk gibi hissetmek veya çocuklarıyla eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler için İstanbul’un en eğlenceli aktivite merkezlerini araştırdık.

Heyecana doyacağınız eğlence merkezlerinin yanı sıra, hayvanlar alemini keşfedeceğiniz akvaryumlar ve yunus gösteri merkezleri de sizi bekliyor.

İstanbul Eğlence ve Aktivite Merkezleri

İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi

Vialand Tema Parkı

600 bin metrekare üzerine kurulu bu dev tema parkın en büyük özelliği ise AVM ve gösteri merkezi ile birleştirilmiş olması. Bu özelliğiyle dünyada bir ilk olma statüsü taşıyan İsfanbul, eski adıyla Vialand, Avrupa’nın da önde gelen tema parkları arasında yer alıyor.

App_indir_banner_mobil

Her yaştan insana ve her zevke uygun onlarca ünitenin bulunduğu İsfanbul’da keyifli saatler sizleri bekliyor. Üstelik, bu ünitelerin hepsi, engelli vatandaşların rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanmış.

Eğlence alanına ek tesisin içerisinde 110 bin metrekarelik alışveriş bölümü yer alıyor. Üstü açık ve kapalı caddelerden oluşan bu alanda birbirinden ünlü 200 markaya ait mağazalar bulunuyor. Tramvayla gezinebileceğiniz bu caddelerde yemeğinizi yiyebilir, sinemaya gidebilir, bowling oynayabilir, sağlıklı yaşam merkezine uğrayabilirsiniz.

Eğlence ve alışveriş alanlarının dışında Vialand’te konserlere ve kültürel etkinliklere ayrılmış 10 bin metrekarelik bir alan bulunuyor. Bu alanda yıl boyunca birçok organizasyon düzenleniyor.

ucakbileti_sorgula (1)

İsfanbul Tema Parkı’na giriş için biletler, günlük giriş ve yıllık giriş olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bu biletleri gişelerden satın alabileceğiniz gibi internet üzerinden de temin edebilirsiniz. Parka 0 – 3 yaş arası çocuklar ücretsiz giriş yapabiliyor, 14 yaşın altındaki çocuklar içinse yanlarında mutlaka bir refakatçi bulunması gerekiyor. Günlük bilet için gişe fiyatları 89,99 TL civarında. Ayrıca, ekim, kasım gibi sezon dışı aylarda bilet fiyatlarında indirime gidiliyor. Tema parktaki özel bölümlere de ek ücret ödeyerek giriş yapabilirsiniz. Jungle Park özel bölümü 15 TL; Zindan Korku Tüneli 12 TL ve Safari bölümü de 12 TL.

Yıllık kart almak isteyenlerse 399 TL ödeyerek, İsfanbul Tema Parkı’na yıl boyunca giriş yapabilirler. Bu kart, üniteleri sınırsız kullanım hakkı sağladığı gibi park içerisinde yer alan mağazalardan indirim de sağlıyor. Parka hafta için saat 10:00 ile 18:00; hafta sonu ise 10:00 ile 20:00 arasında gidebilirsiniz.

Eyüp ilçesinde, Yeşilpınar Mahallesi’nde konumlanan İsfanbul Tema Parkı’na özel bir firmanın sağladığı ve 16 ayrı noktadan hareket eden ücretsiz servislerle gidebilirsiniz. Ancak bu araçta yerler kontenjanla sınırlı olduğu için, Şişli, Taksim ya da Eminönü’nde Yeşilpınar istikametinde hareket eden herhangi bir otobüse de binebilirsiniz.

İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi için biletleri internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum

İstanbul Sea Life Akvaryum

Diğer adı Turkuazoo olan İstanbul Sea Life Akvaryum, 2009 yılında açılmış olup dünyanın 5. büyük akvaryumu olma unvanını taşıyor.

17 Milyon Avro’ya mal olan bu tesis açılır açılmaz, Legoland, Madame Tussauds, The EDF Energy London Eye, Heide Park gibi ünlü markaları bünyesinde barındıran Marlin Entertainment’e katılmış.

55 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, 8 bin metreküp su hacmine sahip tankların yerleştirildiği İstanbul Sea Life Akvaryum, Avrupa’nın en büyük tesisi kabul ediliyor.

5 milyon litre su taşıyan tanklar içerisinde 15 bini aşkın canlı yaşıyor.

Tesiste aynı zamanda, evlilik teklifi, doğum günü kutlaması gibi özel günler de izin alınarak gerçekleştirilebiliyor.

İstanbul Sea Life Akvaryum, 12 farklı temaya sahip alandan oluşuyor. Bu alanlarda köpekbalıklarından kaplumbağalara, piranalardan tropikal resiflere kadar ülkemizde bir daha göremeyeceğiniz pek çok yaşam formuna tanıklık edebilirsiniz.

Akvaryumu her gün 10:00 ile 19:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Akvaryuma 0 – 3 yaş arası çocuklar ücretsiz girebiliyorlar.

otobusbileti_sorgula2

Standart Bilet, Aile Paketi, Ortak Bilet, Yıllık Üyelik ve Süper Yıllık Üyelik gibi seçenekler sunan tesiste standart biletler 64 TL’den başlıyor. İnternetten bilet almanız durumunda %20 indirimden yararlanabilirsiniz. Başlangıç fiyatı 140 TL olan yıllık üyeliklerde ise kişiler,  LEGOLAND Discovery Center İstanbul biletlerinde %20’lik indirimden yararlanabiliyorlar. Ortak Bilet fiyatı ise 50 ve 68 TL olarak belirlenmiş.

Bu biletle İstanbul Sea Life Akvaryum’a girebildiğiniz gibi Madame Tussauds ve LEGOLAND Discovery Center’a da giriş yapabiliyorsunuz.

Süper Yıllık Üyelik de 3 tesise birden yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlıyor.

Bayrampaşa’da, Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde konumlanan İstanbul Sea Life Akvaryum’a gitmek için kullanabileceğiniz birçok ulaşım aracı bulunuyor. 32, 32A, 32M ve 32T numaralı belediye otobüsleriyle bölgeye ulaşabileceğiniz gibi Halkalı- Yenikapı metro hattını da kullanabilirsiniz. Anadolu yakasından gelecekler ise metrobüsle Merter’e kadar gelebilir ya da Marmaray’la Yenikapı’ya gelip, buradan metroya aktarma yapabilirler.

İstanbul Sea Life Akvaryum biletleri için internet sitesine göz atabilirsiniz.

İstanbul Akvaryum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2003 senesinde inşasına başlanan İstanbul Akvaryum, 8 sene içerisinde tamamlanmış.

2011’de kapılarını ziyaretçilere açan akvaryumda 18 farklı tema alanı ve 17 bini aşkın canlı yer alıyor.

İki katlı tesiste, toplamda 6 bin 800 metreküp su taşıyan 64 ayrı tank bulunuyor.

Deniz canlıları görebileceğiniz bu alanların dışında akvaryum içerisinde yağmur ormanı, bilim merkezi, çocuk eğlence alanları, sinema salonları, yeme-içme bölümleri ve mağazalar bulunuyor.

Ayrıca, 6 bin metrekarelik sergi alanını gezmek için 1200 metre uzunluğunda gezi rotası oluşturulmuş.

100 dönüm arazi üzerine kurulu tesisin en ilgi çekici ve adrenalin seviyesi yüksek aktivitesi ise, köpekbalıklarıyla birlikte 5 bine yakın canlı türünün yaşadığı tankta dalış yaparak 30 dakika geçirmek.

Hafta içi 10:00 ile 19:00 arasında; hafta sonu ise 10:00 ile 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olan İstanbul Akvaryum’a günlük bilet veya yıllık kart satın alarak girebilirsiniz. Alana girmek için yetişkinlerin ödemesi gereken bilet fiyatı 89,10 TL. 0 – 2 yaş arası çocuklara girişler ücretsiz.

Florya Sahili’nde, Atatürk Deniz Köşkü’nün hemen yanında konumlanan akvaryuma gitmek için BN1, BN2, BN3, 73Y, 73B, ve 73F numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. İDO ile Bakırköy İskelsi’ne ya da Marmaray ile Kazlıçeşme Durağı’na geldiğiniz takdirde, yukarıda yer alan hatları kullanarak da akvaryuma ulaşabilirsiniz. Metro ile seyahat edeceklerin ise Yenibosna Durağı’nda inip, 73Y numaralı otobüse binmeleri gerekiyor.

İstanbul Akvaryumu biletleri için internet sitesini gözden geçirebilirsiniz.

LEGOLAND Discovery Centre İstanbul

LEGOLAND Discovery Centre İstanbul

Avrupa’nın en büyük eğlence merkezlerinden bir tanesi olan Legoland’in İstanbul şubesi, 2015 yılında açılmış.

3 – 10 yaş arası çocuklara göre dizayn edildiği söylense de, 15 oyun alanı ve 2 Lego-Ride il içerisindeki çocuğu yaşatmaya çalışan herkesin ilgisini çekecek bir tesis.

Lego temalı eğlenme ve öğrenme merkezinde çocukların ilgisini en çok, dünyanın en ünlü yapılarının hangisi olduğunu tahmin ettikleri ‘Miniland’ bölümü çekiyor. Ülkemizden Galata Kulesi, Ayasofya, Sultanahmet Camii gibi simgeleşmiş yapıların aslına uygun kopyaları bu alanda sergileniyor.

LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’un içerisinde Miniland’in dışında, Space Missions, Krallık Macerası ve Lego Master Builder Workshop yer alıyor. Çocuklar, bu alanlarda hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Buna ek olarak, The Lego Movie’nin yeni maceralarını izleyebileceğiniz 4 boyutlu bir sinema da gösterim sağlıyor.

Haftanın 7 günü saat 10:00 ile 20:00 arasında ziyarete açık olan Legoland’e giriş için 4 ayrı bilet kategorisi bulunuyor.

Günlük çocuk biletleri 47 TL iken yetişkin biletleri 60 TL. 14 yaşından büyükler yanlarında 14 yaş altı bir çocuk olmadan Legoland’i tek başına ziyaret edemiyor.

Miniğim ve Ben bileti, 3 – 5 yaş arasındaki bir çocuklu bir yetişkini kapsıyor. 12 ay boyunca hafta içi dilediğiniz günlerde kullanabileceğiniz bu biletin fiyatı 199 TL. Üyeliğinizi internetten satın alırsanız ise 159 TL.

Aile Paketleri, 3 ayrı seçenek halinde müşterilere sunuluyor ve fiyatı 134 ile 174 TL arasında değişiyor.

Bayrampaşa ilçesinde, Forum İstanbul’da konumlanan LEGOLAND Discovery Centre ‘a gitmek için 32, 32A ve 32T numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca alana, Halkalı- Yenikapı hattında çalışan metrolarla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bilet satın almak için Legoland internet sitesine göz atabilirsiniz.

Moi Park Eğlence Merkezi

Avrupa’nın en büyük eğlence merkezi olma unvanını taşıyan Moi Park Eğlence Merkezi, 12 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş.

4 – 10 yaş arası çocuklar için bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan Moi Park’ın üst katında çocuklar için çeşit çeşit eğlenceli aktivite varken, merkezin alt katında da yetişkinlerin kalplerini yerinden çıkartacak adrenalin dolu bir dünya bulunuyor.

30’a yakın eğlence alanı bulunan Moi Park Eğlence Merkezi’nde aynı zamanda parkın maskotları Taş Kafalar, sergiledikleri gösteri ve etkinliklerle eğlencenin dozunu yükseltiyor.

Hafta sonu her gün, saat 15:30 ile 19:00 arasında interaktif sahne şovları düzenleyen Taş Kafalar, sevgililer günü, anneler günü vb. özel günlerde ise yerlerini özel şov ekiplerine bırakıyor.

Haftanın her günü ziyaret edebileceğiniz Moi Park Eğlence Merkezi, Pazartesi günü saat 12:00 ile 22:00 arasında, Cuma Cumartesi 10:00-22.30 arasında, diğer günlerse saat 10:00 ile 22:00 arasında hizmet veriyor.

Moi Park Eğlence Merkezi’nde kullanmadığınız aletler veya katılmadığınız aktiviteler için para ödemenize gerek yok. Girişte size verilen karta TL yükletiyorsunuz. Bu kartla yapacağınız ödeme size, aletleri kullanma ve aktivitelere katılma imkanı sağlıyor. Ancak, yine de örnek vermek gerekirse, 4 kişilik bir aile ortalama 100 – 120 TL ödeyerek eğlence dolu bir gün geçirebilirler.

İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

2008 senesinde açılan İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’nde beyaz balina, tüylü forklar ve mors gibi büyük deniz memelilerinin hazırladıkları gösterileri izleyebilirsiniz.

5 bin 800 metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 8 bin 700 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan tesiste, 7 havuz ve 1000 kişiyi aşkın seyirci kapasitesi bulunuyor.

Yunus gösteri merkezinde birer saatlik şovlar ve çeşitli etkinlikler sunuluyor. Deniz memelileriyle yapılan havuz şovlarının yanı sıra dalış, yüzme, yunuslarla tanışma gibi imkanlardan da faydalanabiliyorsunuz. Günün belirli saatlerinde düzenlenen bu şov ve etkinliklere katılmak için gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda yarar var. İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırabilir veya bilet satın alabilirsiniz.

Pazartesi hariç haftanın her günü ziyarete açık olan İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’nde havuzda düzenlenen ve tribünden seyredilebilen şovlar, Cuma günü saat 14:00’te düzenleniyor.

Gösteri fiyatları, normal, VİP tribün olarak ikiye ayrılıyor. Normal biletler 3 – 11 yaş arası çocuklar, öğrenciler, öğretmenler ve 65 yaş üzerindeki kişiler için 130 TL, VIP tribün ise 200 TL. Tam bilet ise normal tribün için 160 TL iken VİP tribün için 250 TL.

Yunuslarla 10 dakika yüzme ve yunuslarla yakından tanışma ise 1 kişi için 850 TL, 2 kişi için 1500 TL ve 3 kişi için de 2000 TL’den ücretlendiriliyor. 20 dakika süren dalış içinse 1 kişinin ödemesi gereken ücret 1700 TL, 2 kişinin 3100 TL ve 3 kişinin de 3800 TL.

Eyüp’te, Silahtarağa Caddesi üzerinde, Oğuz Canpolat Lisesi’nin karşısında konumlanan İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi’ne gitmek için Aksaray Metro İstasyonu’ndan hareket eden minibüs ve otobüsleri kullanabilirsiniz. Yunus Gösteri Merkezi’ne en yakın otobüs durakları olan Çeltik ya da Sakarya Mahallesi’nde geçen belediye otobüsleri; 39, 99, 36CE, 399B, 39Ç, 39B, 48A, 399D, 39O, 39Y, 39D ve 339C numaralı otobüsler.

Blogger, içerik yazarı, editör, besteci, söz yazarı, gitarist, turizmci, seyahat tutkunu, müzik ve kedilere hasta☺️

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here