obilet.com Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 20. Ulaşım-Seyahat Sitesi Oldu

0
1566

obilet.com SimilarWeb

İnternet veri analizi ve karşılaştırma sitesi SimilarWeb verilerine göre, online otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com, Türkiye’de 1., dünyada ise 20. en çok ziyaret edilen ulaşım-seyahat sitesi oldu.

SimilarWeb tarafından açıklanan Temmuz 2020 ziyaretçi istatistiklerine göre obilet.com, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen online bilet satış platformu ve en çok ziyaret edilen seyahat sitesi olmanın yanı sıra, dünyada da en çok ziyaret edilen 20. seyahat sitesi unvanını kazandı.

Temmuz ayında 13.2 milyon ziyaretçiyi karşılayan online bilet platformu obilet.com, COVID-19’un etkilerine rağmen 2020 yılının ilk 7 ayında 50 milyon ziyaretçi sınırına yaklaştı. 

COVID-19 salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri olan turizm-seyahat-ulaşım sektöründe faaliyet göstermesine rağmen obilet.com, hem ziyaretçi sayısını artırdı hem de marka gücünü pekiştirdi.

2020 Ocak-Temmuz döneminde Google’da yapılan markalı aramalarda Obilet markasına yönelik aramalar bir önceki yılın aynı dönemine göre %13.6 artış gösterdi. Aynı dönemde Türkiye turizm-seyahat sektöründeki sitelerin toplam marka aramaları ise %34.5 geriledi.

Elde ettiği trafiğin ve marka gücünün yanı sıra satış rakamlarıyla da dikkat çeken obilet.com, 200’e yakın otobüs firması ile çok sayıda havayolu firmasının biletlerini yılda 200 milyon ziyaretçi ve 4 milyon tekil kullanıcı ile buluşturarak yıllık 10 milyon otobüs ve uçak bileti satış sayısına ulaşmış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi yazınız