Yeditepe Üniversitesi Ulaşım Rehberi

0
2270

Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden çoğuna ev sahipliği yapan İstanbul, 1996 yılında İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan ve kendisini “Atatürk Rönesans’ını Devam Ettiren Üniversite” şeklinde tanımlayan Yeditepe Üniversitesi’ni de bünyesinde barındırıyor.

“Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Tıp, Mühendislik, İletişim, İktisadi ve İdari Bilimler, Ticari Bilimler, Hukuk, Fen – Edebiyat ve Güzel Sanatlar” olmak üzere toplam 13 fakültesi, bunların yanında 3 bölümlü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile lisans eğitimi veren Yeditepe Üniversitesi lisansüstü seviyesindeki eğitimlerini “Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri” bünyesindeki toplam 86 yüksek lisans ve 41 doktora programıyla yürütüyor.

Kuruluşundan beri ülkenin dört bir yanından gençleri hayata hazırlayan üniversitede eğitim dilinin İngilizce olması da çok büyük bir artı. Üstelik üniversite çift ana dal, yan dal ve yurt dışı programlarıyla da öğrencilerin hem kendilerini geliştirmesi hem de akademik olarak daha donanımlı olmalarını hedefliyor.

Kendini geliştirmek terimi sadece okulda alınan akademik eğitimle olmuyor tabi ki, 43 öğrenci kulübü ve birbirinden farklı etkinlikleriyle öğrenciler organizasyon, zaman planlaması, stres yönetimi, grup çalışması ve daha nice niteliği kazanırken birlikle çalışmayı ve sosyalleşmeyi de öğreniyorlar.

“Neden Yeditepe?” sorusuna verilecek birçok yanıt mevcut elbette. Çağdaş, meraklı, araştırmacı, yenilikçi ve girişimci bireyler yetiştirme amacıyla yola çıkan ve kuruluşundan bu yana her yıl üzerine biraz daha katarak teknolojiye hakim, donanımlı ve dünya kültürünü tanıyan, benlik duygusu gelişmiş ve yüksek öz güvenli mezunlar veren Yeditepe Üniversitesi yeniliklere imza atmaktan da geriye düşmüyor.

Çağımızın sorunlarına duyarlı olan üniversite sürdürülebilirlik ve çevre konusunda da hassas, hatta 2017’de Türkiye’nin En Yeşil Vakıf Üniversitesi seçilmiş, bununla da kalmamış bir de üzerine kampüs içinde kurulan çatı üzeri GES (güneş enerji sistemi) sayesinde kendi enerjisini üretmeye başlamış. Bu konuda da Türkiye’de hem ilk hem de tek!

İlk’ler bitmiyor tabi, Yeditepe Üniversitesi aynı zamanda ülkedeki vakıf üniversiteleri arasında en çok yurt dışı öğrenci değişimi yapan üniversite seçilmiş, hemen hemen her kıtadan dünyanın önde gelen üniversiteleriyle yapılan 700’den fazla anlaşma sayesinde.

Öğrencilerinin çalışmalarını ve çabalarını takdir eden, onları her daim destekleyen üniversitenin farklı bölümlerden öğrencilerinin bulunduğu ve 2018’de TÜBİTAK Efficiency Challenge yarışmasına katıldığı Otomotiv Kulübü elektrikli araç çalışmalarına devam ediyor. Yeni bir haber bu, ancak yıllardır süren bir proje daha var. 2010’dan beri düzenli olarak Shell Eco-Marathon yarışmasına katılan takım Elektrikli Araç kategorisinde bizi Londra’da temsil edecek. Biz diyoruz çünkü bu gurur sadece Yeditepe Üniversitesi’nin değil, bu gurur hepimizin!

Daha sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak isteyen üniversite 2005’te Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş.’yi kurmuş ve İnovatif Tarım prensibiyle ürettiği organik gübreleri piyasaya sürmüş, bu ürünlerde üniversitenin Genetik ve Biyomühendislik bölümünün emeği var.

Yeditepe Üniversitesi gerek konumu gerek kendine has mimarisiyle tüm öğrencilerine ve üniversite çalışanlarına özel olarak 125 bin metrekarelik bambaşka bir atmosfer oluşturmuş durumda.

Merkeze biraz uzak kampüsüyle Yeditepe dünyasına adım atmaya hazır mısınız? Kampüse girdikten sonra kendinizi farklı hissedeceksiniz, peki ya öncesinde? Ulaşımın tek vesaitle olmayacağını önceden söyleyelim, biliyorsunuz İstanbul büyük şehir. Ancak buna rağmen birkaç rota belirleyerek Yeditepe Üniversitesi’ne ulaşmak mümkün.

Farklı noktalardan tek tek ulaşım rotalarını belirlemeden önce şunu mutlaka söylemiş olalım. Yeditepe Üniversitesi’nin tam olarak hangi ilçelerden servis kaldırdığına dair net bir bilgimiz yok. Ancak sitesinde de yazdığı üzere Taksim, Üsküdar, Kadıköy, Uzunçayır Metrobüs, Metro (Marmaray), Bostancı ve Kartal gibi merkezi noktalara servis hizmeti olduğundan eminiz sadece. Bu yüzden de rotaları bu noktalara göre belirledik.

Şehir Merkezinden Yeditepe Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul büyük bir şehir; 15 milyondan fazla insanı ağırlıyor. Şehir merkezinin Taksim olduğunu düşünürsek Yeditepe Üniversitesi’ne ulaşmak için Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçmeniz gerekecek.

Gözünüz korkmasın, eğer İstanbul’daysanız birçok merkezi noktadan uzak noktalara erişmek mümkün.

Ataşehir ilçesinde bulunan Yeditepe Üniversitesi’ne gitmek için birkaç rota seçeneğiniz var. Hepsini detaylıca inceleyelim.

Toplu Ulaşım Araçları

İETT Otobüsleri

Taksim’den Yeditepe Üniversitesi’ne gitmek için seçebileceğiniz en basit yol Gümüşsuyu Peron durağından kalkan 256 nolu Yeditepe Üniversitesi / Ataşehir – Taksim otobüsünden geçiyor. Tek vesaitle ulaşabileceksiniz ancak unutmayın ki 256 otobüsünün sefer sayısı çok seyrek ve aynı zamanda cumartesi ve pazar günleri hiçbir şekilde hareket etmiyor. Otobüse bindiğiniz takdirde Yeditepe Üniversitesi durağında inmeniz kampüsü görmeniz için yeterli, iki yaka arası otobüs yolculuğu en az 1 buçuk saat sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları

Servis

Yeditepe Üniversitesi’nin öğrenciler ve öğretim görevlileri için seferler planladığı servislerden Taksim için olan servise binerek direkt kampüse ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstanbul’da taksi oldukça yaygın kullanılan bir ulaşım aracı fakat bu tarz uzak mesafelerde ekonomik olduğu söylenemez. Buna rağmen Taksim’den taksi yoluyla Yeditepe Üniversitesi’ne ulaşmak isterseniz yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürecektir ve ödemeniz gereken miktar aşağı yukarı 60 – 70 TL arasında olacaktır.

İstanbul Havalimanı’ndan Yeditepe Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Yeditepe Üniversitesi Sabiha Gökçen Havalimanı’na daha yakın olduğu için biletinizi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan almanız daha mantıklı olacaktır. Ancak varsayalım ki tercihiniz İstanbul Havalimanı’ndan yana oldu, bakalım kampüse nasıl ulaşabileceksiniz? Yeditepe Üniversitesi servislerinin Yenikapı’dan almadığını düşünerek bu rotayı oluşturduk, eğer servis noktası olduğuna eminseniz direkt Yenikapı’dan da Yeditepe Üniversitesi servislerine binebilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

İETT Otobüsleri

Yeditepe Üniversitesi’ne gitmek için İstanbul Havalimanı’ndan kalkan  İST-7 nolu Kadıköy otobüsüne binerek Kavacık Köprüsü’nde inerek 500T nolu otobüsle Kozyatağı Metro durağına geçmelisiniz. Metro durağından sonra 18UK Uzundere İETT otobüsüyle Yeditepe Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.

Veya yine H2 nolu Mecidiyeköy- İstanbul Havalimanı otobüsüne binerek Mecidiyeköy’e geçebilir, M2 nolu metro ile Taksim’de inip Yeditepe Üniversitesi’nin Taksim servisini kullanabilirsiniz. Bu noktada Taksim’den kampüse ulaşımın çok daha uzun süreceğini belirtelim.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

İstanbul Havalimanı’ndan Yeditepe Üniversitesi’ne taksiyle gitmeye karar verirseniz yolculuğunuz tahmini olarak 115 – 120 TL tutacak ve yaklaşık 1 saat sürecektir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Yeditepe Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Eğer Yeditepe Üniversitesi’ne gidecekseniz ve seçim şansınız varsa tercihiniz Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yana olmalı. Aynı yakada bulunan bu iki nokta arasında sağlayacağınız ulaşımla yolculuk süreniz bariz bir şekilde kısalacaktır.

Toplu Ulaşım Araçları

İETT Otobüsleri

E-11 nolu Sabiha Gökçen Havalimanı – Kadıköy otobüsüne bindikten sonra Kadıköy’de inebilir, sonrasında Kadıköy’den kalkan 19 numaralı Ferhatpaşa / Yeditepe Üniversitesi – Kadıköy otobüsüne binerek Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Havalimanından kalkan E-9 nolu Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı otobüsüne binerek son durak Bostancı’da inebilir, sonrasında Yeditepe Üniversitesi servislerinden Bostancı’da kalkana binerek kampüse ulaşabilirsiniz.

Diğer alternatifleri düşünürsek yine havalimanından kalkan E-11 nolu Sabiha Gökçen Havalimanı – Kadıköy otobüsüne binerek Uzunçayır Metrobüs veya Kadıköy duraklarında inip yine aynı şekilde Yeditepe Üniversitesi’nin Uzunçayır Metrobüs veya Kadıköy servislerine binebilirsiniz.

Başka bir yol sunmamız gerekirse havalimanından kalkan E-10 nolu Sabiha Gökçen Havalimanı – Kurtköy / Kadıköy veya 16S nolu Sabiha Gökçen Havalimanı – Uzunçayır Otobüs / Hare otobüslerine binerek Bostancı Köprüsü’nde inip Yeditepe Üniversitesi servislerini kullanmanız kampüse ulaşmanız için yeterli olacaktır.

Bu noktada bir dipnot belirtelim; E-9 nolu otobüsün sefer sayıları daha seyrek ve güzergahı daha kısa, daha kısa sürede varmanızı sağlayacak. E-10 ve 16S nolu otobüsler daha sık ancak güzergahlarının daha uzun olduğunu belirtmiş olalım, yolculuk süreniz daha uzun olacaktır.

Özel Ulaşım Araçları

Servis

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan Havabüs servislerini kullanarak üniversiteye varabilirsiniz, 14 TL bilet ücreti olan ve Kadıköy yönüne giden Havabüs’e binerek Kadıköy’de indikten sonra Yeditepe Üniversitesi servislerine binebilirsiniz. Veya Havabüs ile Kadıköy’e ulaştıktan sonra 19 numaralı Ferhatpaşa / Yeditepe Üniversitesi – Kadıköy otobüsüne binerek Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Taksi

Yukarıda belirttiğimiz yollardan bağımsız olarak taksi tutmayı düşünürseniz, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başladığınız yolculuk 35 dakika sürecek ve ödemeniz gereken miktar 70 ile 75 TL arasında olacak.

Esenler Otogarı’ndan Yeditepe Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Uçak yerine otobüs yolculuğunu seçtiniz ve Esenler Otogarı’nda ineceksiniz. Yeditepe Üniversitesi’ne nasıl bir yolla gitmeniz gerekiyor? Hemen görelim.

Toplu Ulaşım Araçları

İETT Otobüsleri

83O nolu Otogar – Taksim otobüsüne binerseniz son durak Taksim’de inebilir, sonrasında Yeditepe Üniversitesi Taksim servisinin kalktığı noktadan direkt olarak kampüse gidebilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları

Servis

Esenler Otogarı’na gelmek için bindiğiniz otobüs firmasının servislerine bakarak Taksim, Üsküdar, Kadıköy, Uzunçayır Metrobüs, Metro (Marmaray), Bostancı ve Kartal duraklarına gidecek şekilde servislere binebilir, indiğiniz noktalardan Yeditepe Üniversitesi’nin servislerine binebilirsiniz. Sadece 7 merkezi nokta yazdık, yazının en başında da belirttiğimiz gibi bu noktalar kesin olarak üniversite servislerinin kalktığı noktalar. Başka noktalar için üniversite ile görüşüp ona göre alternatif yaratabilirsiniz.

Taksi

Ekonomik olmayacağı için önermediğimiz taksi ihtimalini düşünürsek, Esenler Otogarı’ndan bindiğiniz zaman Yeditepe Üniversitesi’ne 1 saatte ulaşacaksınız ve ödemeniz gereken miktar 110 TL gibi bir miktar olacak.

Diğer Noktalar

Evet, buraya kadar size İstanbul’a uçakla ve otobüsle geldiğiniz zaman belirli noktalardan Yeditepe Üniversitesi kampüsüne nasıl ulaşabileceğinizle ilgili yol haritaları çizdik. Merkezi noktalardan başlattık yolculuğunuzu ve hedef noktaya ulaştık. Bunlara ek olarak birkaç ihtimalden daha bahsetmek istiyoruz. Otobüs yolculuklarında firmaya bağlı olarak farklı terminallerde inmeniz mümkün. En temel iki örnek olarak Esenler Otogarı haricinde Dudullu Otobüs Terminali, Kurtköy Otobüs Terminali veya Harem Otobüs Terminali’nde inebilirsiniz. Peki indikten sonra kampüse nasıl gideceksiniz? İşte yazının bu kısmından sonrası tamamen bu üç terminale ayrılmış durumda.

Dudullu Otobüs Terminali’nden Yeditepe Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Dudullu Otobüs Terminali Anadolu yakasında olmasından kaynaklı tercih edilen bir terminal. Ümraniye ilçesinde bulunduğu için tercih edebileceğiniz bu noktadan Yeditepe Üniversitesi kampüsüne nasıl ulaşabileceğinizi detaylarıyla görelim.

Toplu Ulaşım Araçları

İETT Otobüsleri

13 numaralı Ataşehir / Çakmak Mahallesi – Kadıköy otobüsüne Dudullu Terminali durağından binip Ataşehir yönüne doğru gidebilirsiniz. Ardıç Sokak veya Menekşe Sokak duraklarından birinde inerek 256 numaralı Yeditepe Üniversitesi / Ataşehir – Taksim otobüsüne binerek direkt olarak Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Veya bindiğiniz 13 numaralı Ataşehir / Çakmak Mahallesi – Kadıköy otobüsünden Ataşehir Plazalar durağına inerek 10A Esatpaşa – Ataşehir / Yeditepe Üniversitesi otobüsüne aktarma yapabilir, direkt olarak Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

NOT: İki otobüs arasında aktarma yaparken otobüs yönlerine dikkat etmeyi unutmayın.

Özel Ulaşım Araçları

Servis

Otobüs firmanızın Yeditepe Üniversitesi’ne servisi olmayacağı için en yakın noktada inip aktarma yapmanız gerekecek. Bu durumda Kadıköy yönüne giden servise binerek indiğiniz noktadan üniversite servisini kullanabilirsiniz. Servisle Ümraniye veya Kadıköy’de indikten sonra kalkan 13 numaralı Ataşehir / Çakmak Mahallesi – Kadıköy otobüsüne binerek Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz. Ancak Ümraniye servisine binmeden önce otobüsün güzergahına mutlaka bakın, eğer otobüs duraklarından birinin yakınlarında inmeyecekseniz direkt olarak Kadıköy’e gidin ve oradan aktarma yapın.

Taksi

Dudullu Otobüs Terminali Yeditepe Üniversitesi’ne oldukça yakın. Bu durumda taksi sizin için iyi bir alternatif olabilir. Terminalden başlayan yolculuğunuz 10 dakika sürecek ve ödemeniz gereken tutar ise yaklaşık 25 TL olacak.

Kurtköy Otobüs Terminali’nden Yeditepe Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Pendik ilçesine bağlı Kurtköy de Dudullu Otobüs Terminali gibi Anadolu yakasında bulunduğu için tercih edebileceğiniz bir diğer otobüs terminali. Sabiha Gökçen Havalimanı’na da oldukça yakın aynı zamanda. Esenler Otogarı’na göre Yeditepe Üniversitesi’ne daha kısa sürede varacağınız için eğer tercih hakkınız varsa Kurtköy Otobüs Terminali’ni veya Dudullu Otobüs Terminali’ni seçin.

Toplu Ulaşım Araçları

İETT Otobüsleri

Kurtköy Otobüs Terminali yakınlarından geçen birçok otobüs var, bunları kullanarak aktarma yoluyla kampüse ulaşmanız mümkün. Örneğin 133GP numaralı Göçbeyli – Kartal otobüsü, 132E numaralı Emirli / Kurnaköy – Kartal otobüsü, 132D numaralı Kurtdoğmuş / Ballıca – Kartal otobüsü ile son durak Kartal’a giderek oradan kalkan Yeditepe Üniversitesi servislerine binebilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları

Servis

Kurtköy Otobüs Terminali’ne vardığınız otobüs firmanızın servislerini kullanabilirsiniz. Kartal, Ümraniye, Ataşehir ve Kadıköy yönlerine giden servislerden size uygun olanını seçerek indiğinizde aktarma yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz noktalara giden servis güzergahlarına göre 13 numaralı Ataşehir / Çakmak Mahallesi – Kadıköy otobüsü güzergahlarının kesiştiği noktalarda aktarma yaparak Yeditepe Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Eğer güzergah uyuyorsa Üsküdar yönüne giden firma servisine binerek Üsküdar Caddesi’nden kalkan 10A numaralı Esatpaşa – Ataşehir / Yeditepe Üniversitesi otobüsüne binebilir, Yeditepe Üniversitesi durağına inebilirsiniz.

Aynı şekilde güzergah uyuyorsa Maltepe – Ataşehir yönüne giden 19 numaralı Ferhatpaşa / Yeditepe Üniversitesi – Kadıköy otobüsüne de ulaşabilir, direkt olarak Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Taksi

Yukarıda bahsettiğimiz servis ve İETT otobüsleri yerine taksiyi tercih ederseniz yarım saat sürecek Kurtköy Otobüs Terminali – Yeditepe Üniversitesi yolculuğunuz size 65 – 70 TL arasında bir miktara mal olacak.

Harem Otobüs Terminali’nden Yeditepe Üniversitesi’ne Nasıl Gidilir?

Dudullu ve Kurtköy dışında bir alternatifiniz daha var deseydik ne derdiniz? Kesinlikle sevinin! Çünkü Üsküdar ilçesine bağlı Harem Otogarı da Yeditepe Üniversitesi’ne en kısa ulaşabileceğiniz yollar arasında bulunuyor. Aşağıdaki detaylı rotaları okuduktan sonra bize hak vereceksiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

İETT Otobüsleri

Harem Peronlar durağından kalkan 16M numaralı Ataşehir – Üsküdar otobüsüne bindikten sonra Ataşehir Plazalar durağında inerek 10A numaralı Esatpaşa – Ataşehir / Yeditepe Üniversitesi otobüsüne aktarma yapın ve Yeditepe Üniversitesi durağında inin. İşte geldiniz!

Ataşehir Plazalar durağında indikten sonra 256 numaralı Yeditepe Üniversitesi / Ataşehir – Taksim otobüsüne de binip Yeditepe Üniversitesi’nde inebilirsiniz. Tercih sizin.

Özel Ulaşım Araçları

Servis

Esenler, Dudullu ve Kurtköy Otobüs Terminali kısımlarında da bahsettiğimiz gibi kullandığınız otobüs firmanızın servislerine binebilirsiniz.

Üsküdar başta olmak üzere Ümraniye, Ataşehir ve Kadıköy yönlerine giden servislerden size uygun olanını seçerek indiğinizde aktarma yapabilirsiniz.

Servis güzergahlarına göre 13 numaralı Ataşehir / Çakmak Mahallesi – Kadıköy otobüsü, 10A numaralı Esatpaşa – Ataşehir / Yeditepe Üniversitesi otobüsü, 256 numaralı Yeditepe Üniversitesi / Ataşehir – Taksim otobüsü ve 19 numaralı Ferhatpaşa / Yeditepe Üniversitesi – Kadıköy otobüsü güzergahlarının kesiştiği noktalarda aktarma yaparak direkt Yeditepe Üniversitesi durağında inebilir, üniversite kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Eğer güzergah uyuyorsa Üsküdar yönüne giden firma servisine binerek Üsküdar Caddesi’nden kalkan 10A numaralı Esatpaşa – Ataşehir / Yeditepe Üniversitesi otobüsüne binebilir, Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Aynı şekilde güzergah uyuyorsa Maltepe – Ataşehir yönüne giden 19 numaralı Ferhatpaşa / Yeditepe Üniversitesi – Kadıköy otobüsüne de ulaşabilir, direkt olarak Yeditepe Üniversitesi durağında inebilirsiniz.

Taksi

Otobüsler ve servislerle hiç uğraşmadan kampüse varmak istiyorsanız taksi de bir ihtimal tabi ki.

Yaklaşık olarak 25 dakika sürecek Harem Otogarı – Yeditepe Üniversitesi yolculuğunuz için 50 – 55 TL arası bir tutar ödemeniz gerekecek.

Kullanabileceğiniz “İstanbulkart” Çeşitleri ve Fiyatları

İstanbul’da yaşayan biri değilseniz kendinize uzun süreli kart çıkarma gibi bir zorunluluğunuz olmayacaktır. Bu yüzden size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bilgiler vereceğiz şimdi sizlere.

İndirimli Kartlar kullanım sırasında indirimli geçiş sağlayan kişiye özel kartlardır. Öğrenci Kartı, Öğretmen Kartı ve 60 Yaş İndirimli Kart olmak üzere üçe ayrılır. Tam fiyatın 2,60 TL olduğu durumlarda Öğrenci Kartı 1,25 TL ve Öğretmen Kartı (Sosyal Kart) 1,85 TL geçecektir.

Mavi Kartlar kart içine para yüklenen ve aylık kullanılan kişiye özel kartlardır, aylık yükleme dışında normal dolum da yaparak kullanabilirsiniz. Sadece deniz otobüslerinde geçerli olmayan ve 10 TL’ye satın alabileceğiniz Mavi Kartlar için başvuru süreciyle ilgili istanbulkart’ın resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz. 180 geçişlik aylık Mavi Kart, Tam Kart için 205 TL iken Öğrenci Kartı için 85 TL ve Sosyal / Öğretmen Kartı için 125 TL’dir.

Anonim Kartlar Mavi Kartlar’dan farklı olarak kişisel olmayan ve tekrar dolum yapılabilen kartlardır. 6 TL’ye satın alabileceğiniz Anonim Kart’ınızı her yerde kullanabilirsiniz.

Sınırlı Kullanımlı Kartlar satın alarak sınırlı sayıda kullanabileceğiniz kartlardır. Tek sefer kullanabileceğiniz BİRgeç kartı için 5 TL, iki seferlik kullanım sağlayan İKİgeç kartı için 8 TL, üç seferlik geçebileceğiniz ÜÇgeç kartı için 11 TL ve son olarak beş sefer kullanabileceğiniz BEŞgeç kartı için 17 TL ödemeniz gerekiyor.

NOT: Havalimanından kalkan veya güzergahı Avrupa-Anadolu güzergahında olan otobüslerin çoğunda tam tarife uygulanıyor, bu otobüslerin hangileri olduğunu, metrobüs duraklarına göre geçiş fiyatlarını ve aktarma fiyatlarını İETT’nin resmi sayfasından kontrol edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi yazınız