2020-2021 Eğitim Yılı Takvimi- Yaz Tatili Ne Zaman?

1
45115
2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı

1 Haziran itibarıyla ilkokul öğrencilerinin, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerinin ise haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlamasına karar verildi.


İşte bu sene bilmeniz gereken 2020-2021 okul tatilleri:

2020-2021 Okul Tatilleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili

2020 yılında 29 Ekim tatili perşembe gününe denk geliyor. Çarşamba gününün de yarım gün olmasıyla, toplamda yaklaşık iki günlük bir tatil imkanı ortaya çıkmış oluyor.

29 Ekim tatiliyle birleştirerek çocuklarınızla beraber küçük bir seyahate çıkabilirsiniz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili Seyahat Önerileri yazımızı inceleyerek tatil programınıza en uygun şehri bulabilirsiniz.

İlk Ara Tatil Ne Zaman?

16-20 Kasım 2020

16-20 Kasım 2020 tatilleri arasındaki tatil hafta sonu tatilleri ile birlikte toplamda 9 gün. Öğrenciler 13 Kasım itibariyle tatile girerek 23 Kasım’da tekrar sınıflarda olacak.

App_indir1

Ara tatiller öğrencilerin dinlenerek tatil yapmalarını, geride kaldıkları dersleri tekrar etmelerini ve sınavlara daha rahat hazırlanmalarını sağlayacak şekilde planlandı.

Sonbahar tatilinde çocuklarınızla beraber Türkiye’yi keşfe çıkmayı düşünenler için Sonbaharda Türkiye’de Gezilecek Yerler yazımızı hazırladık.

ucakbileti_sorgula (1)

Yılbaşı Tatili

1 Ocak 2021, resmi tatil olduğundan öğrenciler de okullara gitmeyecek. 1 Ocak, 2020 yılında cuma gününe denk geliyor.

2021 15 Tatil Ne Zaman?

22 Ocak- 15 Şubat 2021

23 Kasım’da başlayacak ilk dönemin ikinci yarısı 22 Ocak 2021 cuma günü sona erecek. Normalde 2 hafta süren sömestr tatili, COVID-19 önlemleri kapsamında bir hafta daha uzatılarak 3 haftaya çıkarıldı.

Hafta sonlarını da dahil edince 22 Ocak- 15 Şubat 2021 arasını kapsayan tatili değerlendirip seyahat edeceksiniz, sömestr tatili için tüm otobüs biletleri ve uçak biletleri en ucuz bilet fiyatları ile obilet.com‘da!

25 günü bulan süresi ile kış tatiline uygun olan sömestr döneminde çocuklarınızla beraber gidebileceğiniz yerler için “Sömestr’de Nereye Gidilir?” yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

İkinci dönemin başlangıcına kadar yarıyıl tatili boyunca çocuklarınızı kayak sporu ile tanıştırmak isterseniz, Türkiye’deki Kayak Merkezleri yazımıza göz atabilirsiniz. Soğuk havalardan kaçmak için tropik bir iklimde tatil yapmak isteyenler, Kış Aylarında Yaz Tatili Yapabileceğiniz Ülkeler yazımızı inceleyebilirsiniz.

İkinci dönem online olarak 15 Şubat’ta başlayacak. Köy okullarında ve anaokullarında 15 Şubat’ta, diğer tüm ilkokullarda ise 1 Mart’ta yüz yüze eğitim başlayacak. Öğrenciler haftanın iki günü okullarda eğitim görecek. 8. ve 12. sınıflarda ise yine 2 Mart itibarıyla tam zamanlı yüz yüze eğitime geçilecek.

İkinci Ara Tatil Ne Zaman?

12-16 Nisan 2021 

12-16 Nisan arasında düzenlenecek ikinci ara tatil için öğrenciler 9 Nisan’da eğitime ara verecek ve 19 Nisan’da sınıflara geri dönecek.

Nisan ara tatilinin bahar aylarının en güzel dönemine denk geldiğini düşünürsek ara tatil boyunca çocuklarınızla beraber hem Türkiye’nin hem de dünyanın birbirinden özel müzelerini ziyaret edebilirsiniz.

Hes Kodun Hazırsa Hemen Bilet Sorgula

İşte nisan ayında keşfedebileceğiniz dünyanın birbirinden ilginç müzeleri:

İstanbul’daki En İyi 23 Müze

Dünyanın En Popüler 25 Bilim Müzesi

Dünyanın En Güzel 30 Müzesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Cuma gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarınızla seyahat etmeniz için en ideal günlerden biri. Çocuklarınızı sevindirmek için bulunduğunuz şehirde veya yurt dışında tatil planları yapmaya başlayabilirsiniz.

Perşembe günü de yarım gün tatil olacağından hafta sonuyla beraber 5 günü bulan bir tatil yapmanız mümkün.

Çocuk bayramını kutlamak için en ideal seyahat planlarından biri hiç kuşkusuz Türkiye’nin veya dünyanın en iyi eğlence merkezlerini keşfetmekten geçiyor. İşte çocuklar gibi eğlenmenin mümkün olduğu yerleri derlediğimiz yazılarımız:

İstanbul’daki En Eğlenceli 30 Aktivite Merkezi

Dünyadaki En Güzel 21 Eğlence Parkı

Türkiye’nin Eğlence Merkezleri

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

2021 yılında 1 Mayıs, cumartesi gününe denk gelecek. Haliyle çocuklarınızla beraber hafta sonu tatili yapabilirsiniz.

Ramazan Bayramı

26 Nisan 2021’de tüm kademelerde yüz yüze eğitime 17 Mayıs 2021’e kadar 3 hafta süresince ara verildi ve tüm sınavlar ertelendi. 

2021 yılında Ramazan Bayramı 12 Mayıs Çarşamba günü başlayıp 15 Mayıs Cumartesi günü bitiyor.

Yaz tatili sıcakları henüz tam başlamadan Akdeniz ve Ege denizlerimizin kıyısındaki turistik tatil kentlerimizi keşfe çıkabilirsiniz.

19 Mayıs Atatürk`ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı

Çarşamba gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile beraber çocuklarınızla tatil yapabileceğiniz en uygun dönemlerden bir diğeri. Yarım gün olan salı gününü de izin alarak 2 günü bulan bir tatil yapmanız mümkün.

Bayrama daha da anlam katacak gezilerden biri de hiç kuşkusuz Anıtkabir ziyareti olacaktır.

Yaz Tatili Ne Zaman?

1 Haziran itibarıyla ilkokul öğrencilerinin, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerinin ise haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlamasına karar verildi.

2021 eğitim öğretim yılı takvimine göre, 2 Temmuz 2021’de başlayacak olan yaz tatili 11 hafta sürecek. Böylece öğrenciler 2021 Eylül ayının ilk haftasında okullarına geri dönecek.

Türkiye’de Yaz Tatili Yapılacak 20 Yer yazımızı inceleyerek yaz tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Çocukla seyahat etmeyi kolaylaştıracak ipuçları için:

Çocuklarla Yolculuk Yapmayı Kolaylaştırmanın 5 Yolu

Çocuklara Pasaport Çıkartma İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Eylül’de Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, 6 Eylül 2021’de okulları, yüz yüze eğitim olacak şekilde, açmayı planlıyor.

Ayrıntılı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi için yazımıza göz atabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi yazınız